Senarai Penuh Kabinet Perikatan Nasional Tahun 2020

Senarai Penuh Kabinet Perikatan Nasional Tahun 2020

Senarai Penuh Kabinet Perikatan Nasional Tahun 2020
Senarai Penuh Kabinet Perikatan Nasional Tahun 2020

Berita terbaru yang diumumkan oleh Perdana Menteri pada waktu petang 9 Mac 2020 iaitu Senarai Penuh Kabinet Perikatan Nasional Tahun 2020.

Senarai penuh Kabinet Perikatan Nasional mengikut berita yang diperolehi daripada Malaysiakini adalah seperti berikut:

Perdana Menteri – Muhyiddin Yassin (Bersatu)

Menteri Kanan – Menteri Perdagangan Antarabangsa dan Industri
Mohamed Azmin Ali (Bersatu)
Timbalan Menteri: Lim Ban Hong (akan dilantik sebagai senator) (MCA)

Menteri Kanan – Menteri Pertahanan
Ismail Sabri Yaakob (Umno)
Timbalan Menteri: Ikhmal Hisham Abdul Aziz (Bersatu)

Menteri Kewangan
Zafrul Tengku Abdul Aziz (akan dilantik sebagai senator)
Timbalan Menteri I: Abd Rahim Bakri (Umno)
Timbalan Menteri II: Mohd Shahar Abdullah (Umno)

Senarai Penuh Kabinet Perikatan Nasional Tahun 2020

Menteri Kanan – Menteri Kerja Raya
Fadillah Yusof (GPS)
Timbalan Menteri: Dr Shahruddin Md Salleh (Bersatu)

Menteri Kanan – Menteri Pendidikan
Dr Mohd Radzi Md Jidin (Bersatu)
Timbalan Menteri I: Dr Mah Hang Soon (akan dilantik sebagai senator) (MCA)
Timbalan Menteri II: Muslimin Yahaya (Bersatu)

Menteri di Jabatan Perdana Menteri (Ekonomi)
Mustapa Mohamed (Bersatu)
Timbalan Menteri: Arthur Joseph Kurup (PBRS)

Menteri di Jabatan Perdana Menteri (Tugas-tugas Khas)
Mohd Redzuan Md Yusof (Bersatu)
Timbalan Menteri: Mastura Yazid (Umno)

Menteri di Jabatan Perdana Menteri (Parlimen dan Undang-undang)
Takiyuddin Hassan (PAS)
Timbalan Menteri: Eddin Syazlee Shith (Bersatu)

Menteri di Jabatan Perdana Menteri (Hal Ehwal Agama)
Zulkifli Mohamad (akan dilantik sebagai senator)
Timbalan Menteri: Ahmad Marzuk Shaary (PAS)

Menteri di Jabatan Perdana Menteri (Hal Ehwal Sabah dan Sarawak)
Dr Maximus Johnity Ongkili (PBS)
Timbalan Menteri: Hanifah Hajar Taib (GPS)

Kabinet Perikatan Nasional Malaysia Tahun 2020

Menteri Pengangkutan
Wee Ka Siong (MCA)
Timbalan Menteri: Hasbi Habibollah (GPS)

Menteri Alam Sekitar
Tuan Ibrahim Tuan Man (PAS)
Timbalan Menteri: Dr Ahmad Masrizal Muhammad (akan dilantik sebagai senator) (Umno)

Menteri Sumber Manusia
Saravanan Murugan (MIC)
Timbalan Menteri: Awang Hashim (PAS)

Menteri Wilayah Persekutuan
Annuar Musa (Umno)
Timbalan Menteri: Dr Santhara Kumar (Bersatu)

Menteri Wanita dan Keluarga
Rina Mohd Harun (Bersatu)
Timbalan Menteri: Siti Zailah Mohd Yusoff (PAS)

Menteri Pengajian Tinggi
Dr Noraini Ahmad (Umno)
Timbalan Menteri: Dr Mansor Othman (Bersatu)

Menteri Tenaga dan Sumber Asli
Dr Shamsul Anuar Nasarah (Umno)
Timbalan Menteri: Ali Biju (Bersatu)

Menteri Dalam Negeri
Hamzah Zainuddin (Bersatu)
Timbalan Menteri I: Dr Ismail Mohamed Said (Umno)
Timbalan Menteri II: Jonathan Yassin (Bersatu)

Menteri Kesihatan
Dr Adham Baba (Umno)
Timbalan Menteri I: Dr Noor Azmi Ghazali (Bersatu)
Timbalan Menteri II: Aaron Ago Dagang (GPS)

Menteri Pertanian dan Industri Makanan
Dr Ronald Kiandee (Bersatu)
Timbalan Menteri I: Ahmad Hamzah (Umno)
Timbalan Menteri II: Che Abdullah Mat Nawi (PAS)

Menteri Pembangunan Luar Bandar
Dr Abd Latiff Ahmad (Bersatu)
Timbalan Menteri I: Abdul Rahman Mohamad (Umno)
Timbalan Menteri II: Henry Sum Agong (GPS)

Menteri Luar Negeri
Hishammuddin Hussein (Umno)
Timbalan Menteri: Kamaruddin Jaffar (Bersatu)

Menteri Perdagangan Dalam Negeri dan Hal Ehwal Pengguna
Alexander Nanta Linggi (GPS)
Timbalan Menteri: Rosol Wahid (Bersatu)

Menteri Komunikasi dan Multimedia
Saifuddin Abdullah (Bersatu)
Timbalan Menteri: Zahidi Zainul Abidin (Umno)

Menteri Perumahan dan Kerajaan Tempatan
Zuraida Kamaruddin (Bersatu)
Timbalan Menteri: Ismail Abd Mutalib (Umno)

Menteri Sains, Teknologi dan Inovasi
Khairy Jamaluddin (Umno)
Timbalan Menteri: Ahmad Amzad Hashim (PAS)

Menteri Pembangunan Usahawan dan Koperasi
Wan Junaidi Tuanku Jaafar (GPS)
Timbalan Menteri: Mas Ermieyati Samsudin (Bersatu)

Menteri Perusahaan Perladangan dan Komoditi
Dr Mohd Khairuddin Aman Razali (PAS)
Timbalan Menteri I: Dr Wee Jeck Seng (MCA)
Timbalan Menteri II: Willie Mongin (Bersatu)

Menteri Pelancongan, Kesenian dan Kebudayaan
Nancy Shukri (GPS)
Timbalan Menteri: Dr Jeffrey G Kitingan (Star)

Menteri Perpaduan Negara
Halimah Mohamed Sadique (Umno)
Timbalan Menteri: Tiong King Sing (GPS)

Menteri Belia dan Sukan
Reezal Merican Naina Merican (Umno)
Timbalan Menteri: Wan Ahmad Fayhsal Wan Ahmad Kamal (akan dilantik sebagai senator) (Bersatu)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Sharing is caring!

Add a Comment

Your email address will not be published.

CommentLuv badge
Protected by WP Anti Spam