Senarai Calon Dewan Undangan Negeri Pilihan Raya Negeri Melaka

Senarai Calon Dewan Undangan Negeri Pilihan Raya Negeri Melaka

Senarai Calon Dewan Undangan Negeri Pilihan Raya Negeri Melaka

Suruhanjaya Pilihan Raya menetapkan tarikh mengundi bagi Pilihan Raya Negeri Melaka pada 20 November untuk memilih Ahli Dewan Undangan Negeri. Pengundian awal akan dilaksanakan pada 16 November. Berita berkenaan Senarai Calon Dewan Undangan Negeri Pilihan Raya Negeri Melaka telah ditetapkan.

Calon- calon yang bertanding untuk Dewan Undangan Negeri (DUN) yang disahkan oleh Suruhanjaya Pilihan Raya adalah seperti berikut:

Senarai Calon Dewan Undangan Negeri Pilihan Raya Negeri Melaka

N01: KUALA LINGGI: MELAKA: 10,928

  1. Rosli Abdullah(BN-UMNO)
  2. Julasapiyah Kassim(PH-Amanah)
  3. Kamisan Palil(Bebas/IND)
  4. Aziah Mohd Sa’ad(PN-PAS)
    (2018: Datuk Ismail Othman: BN-UMNO: Maj: 1,372)

N02: TANJUNG BIDARA: MELAKA: 10,133

  1. Datuk Mas Ermieyati Samsudin(PN-Bersatu)
  2. Zainal Hassan(PH-PKR)
  3. Datuk Seri Ab Rauf Yusoh(BN-UMNO)
    (2018: Datuk Md Rawi Mahmud: BN-UMNO: Maj: 2,864) N03: AYER LIMAU: MELAKA: 11,227

Suruhanjaya Pilihan Raya

N03: AYER LIMAU: MELAKA: 11,227

1.Hameed Mytheen Kunju Basheer(BN-UMNO)

  1. Mazenah Baharuddin(PH-Amanah)
  2. Dr. Nordina Abd Latif(PN-Bersatu)
    (2018: Datuk Amirudin Yusof: BN-UMNO: Maj: 1,479)

N04: LENDU: MELAKA: 10,561

  1. Abdullah Mahadi(PN-Bersatu)
  2. Mohamad Asri Ibrahim(PH-PKR)
  3. Datuk Seri Sulaiman Md Ali(BN-UMNO)
    (2018: Datuk Seri Sulaiman Md Ali: BN-UMNO: Maj: 627)

N05: TABOH NANING: MELAKA: 8,661

  1. Abu Hashim Abdul Samad(PN-PAS)
  2. Zulkiflee Mohd Zin(BN-UMNO)
  3. Zairi Suboh(PH-Amanah)
    (2018: Datuk Latipah Omar: BN-UMNO: Maj: 740)

N06: REMBIA: MELAKA: 15,756

  1. K.Murali(Bebas/IND)
  2. Zamri Pakiri(PH-PKR)
  3. Sabarudin Kudus(Bebas/IND)
  4. Datuk Muhammad Jailani Khamis (BN-UMNO)
  5. Zamzuri Arifin(PN-Bersatu)
    (2018: Datuk Muhammad Jailani Khamis: PH-PKR: Maj: 1,814)
    (2021: Menyertai/Joined BN-UMNO)

N07: GADEK: MELAKA: 12,641

  1. P. Shanmugam(BN-MIC)
  2. Azafen Amin(Bebas/IND)
  3. Laila Norinda Maon(Putra)
  4. Mohan Singh(Bebas/IND)
  5. Mohd Amir Fitri Muharam(PN-Bersatu)
  6. G. Saminathan(PH-DAP)
    (2018: G. Saminathan: PH-DAP: Maj: 307)

N08: MACHAP JAYA: MELAKA: 12,487

  1. Ngwe Hee Sem(BN-MCA)
  2. Law Bing Haw(PH-PKR)
  3. Abdul Aziz Osani Kasim(IMAN)
  4. Azlan Daud(Bebas/IND)
  5. Tai Siong Jiul(PN-Bersatu)
    (2018: Datuk Ginie Lim Siew Lin: PH-PKR: Maj: 1,336)

N09: DURIAN TUNGGAL: MELAKA: 13,312

  1. Mohd Erfan Mahrilar(Bebas/IND)
  2. Zahari Abd. Kalil (BN-UMNO)
  3. Datuk Mohd Sofi Abdul Wahab(PH-Amanah)
  4. Ja’afar Othman(PN-PAS)
    (2018: Datuk Mohd Sofi Abdul Wahab: PH-Amanah: Maj: 763) N10: ASAHAN: MELAKA: 15,745
  5. Mohd Noor Salleh(Bebas/IND)
  6. Fairul Nizam Roslan(BN-UMNO)
  7. Azmar Ab Hamid @ Sha’aim(Bebas/IND)
  8. B.Dhanesh(PN-Gerakan)
  9. Datuk Seri Idris Haron(PH-PKR)
  10. Mohd Akhir Ayob(Bebas/IND)
    (2018: Datuk Seri Abdul Ghafar Atan: BN-UMNO: Maj: 275)

N11: SUNGAI UDANG: MELAKA: 22,793

  1. Datuk Seri Mohamad Ali Mohamad(BN-UMNO)
  2. Dr Mohd Aleef Yusof(PN-Bersatu)
  3. Hasmorni Tamby(PH-PKR)
  4. Mohd Zahar Hashim(Bebas/IND)
    (2018: Datuk Seri Idris Haron: BN-UMNO: Maj: 2,229)
    (2021: Menjadi Bebas/Became IND)

N12: PANTAI KUNDOR: MELAKA:15,469

  1. Mohamad Ridzwan Mustafa(PN-Bersatu)
  2. Datuk Nor Azman Hassan dari Parti (PH-Amanah)
  3. Tuminah Kadi @ Mohd Hashim(BN-UMNO)
    (2018: Datuk Nor Azman Hassan dari BN-UMNO: Majoriti: 772), (2021: Menjadi Bebas/Became IND)

Dewan Undangan Negeri

N13: PAYA RUMPUT: MELAKA: 26,455

  1. Datuk Rais Yasin(BN-UMNO)
  2. Datuk Seri Shamsul Iskandar Md. Akin(PH-PKR)|
  3. Muhammad Faris Izwan Mazlan(PN-Bersatu)
  4. Mohamad Hashidi Mohd Zain(Putra)
  5. Mohd Jaini Dimon(Bebas/IND)
    (2018: Datuk Mohd Rafiq Naizamohideen: PH-Bersatu: Maj: 4,259)
    (2020: Menjadi PN-Bersatu/Became PN-Bersatu)

N14: KELEBANG: MELAKA: 19,976

  1. Bakri Jamaluddin(PN-PAS)
  2. Datuk Lim Ban Hong(BN-MCA)
  3. Datuk Gue Teck(PH-PKR)
    (2018: Datuk Gue Teck: PKR: Maj: 789)

N15: PENGKALAN BATU: MELAKA: 20,821

  1. Muhamad Danish Zainudin(PH-DAP)
  2. Mohd Azrudin Md Idris(PN-Bersatu)
  3. Datuk Norhizam Hassan Baktee(Bebas/IND)
  4. Dr Mohd Aluwi Sari(Putra)
  5. Datuk Kalsom Nordin(BN-UMNO)
    (2018: Datuk Norhizam Hassan Baktee: PH-DAP: Maj: 2,756)
    (2020: Menjadi Bebas/Became IND)

N16: AYER KEROH: MELAKA: 25,945

  1. Datuk Seri Micheal Gan Peng Lam(PN-Gerakan)
  2. Kerk Chee Yee(PH-DAP)
  3. Yong Fun Juan(BN-MCA)
    (2018: Kerk Chee Yee: PH-DAP: Maj: 9,261) N17: BUKIT KATIL : MELAKA: 25,410
  4. Datuk Hasnoor Sdg Husin(BN-UMNO)
  5. Abdul Hamid Mustapah(Bebas/IND)
  6. Adly Zahari(PH-Amanah)
  7. Muhammad Al Afiz Yahya(PN-PAS)
    (2018: Adly Zahari: PH-Amanah: Maj: 3,159)

N18: AYER MOLEK: MELAKA: 17,863

  1. Datuk Rahmad Mariman(BN-UMNO)
  2. Ahmad Muaz Idris(Bebas/IND)
  3. Mohd Fadly Samin(PN-Bersatu)
  4. Mohd Rafee Ibrahim(PH-PKR)
    (2018: Datuk Rahmad Mariman: BN-UMNO: Maj: 1,805)

N19: KESIDANG: MELAKA: 37,304

  1. Seah Shoo Chin(PH-DAP)
  2. Patrick Ng Chin Kae(PN-Gerakan)
  3. Leong Hui Ying(BN-MCA)
    (2018: Seah Shoo Chin (Allex Seah): PH-DAP: Maj: 14,612)

N20: KOTA LAKSAMANA: MELAKA: 28,777

  1. Fong Khai Ling (PN-Gerakan)
  2. Low Chin Hong(BN-MCA)
  3. Low Chee Leong(PH-DAP)
    (2018: Low Chee Leong: PH-DAP: Maj: 16,173)

Pilihan Raya Negeri Melaka

N21: DUYONG: MELAKA: 18,237

  1. Gan Tian Soh(Bebas/IND)
  2. Mohd Faizal Amzah(Putra)
  3. Mohd Noor Helmy Abdul Halem(BN-UMNO)
  4. Damian Yeo Shen Li(PH-DAP)
  5. Datuk Kamarudin Sidek(PN-PAS)
  6. Muhamad Hafiz Ishak(Bebas/IND)
    (2018: Damian Yeo Shen Li: PH-DAP: Maj: 2,895)

N22: BANDAR HILIR: MELAKA: 19,909

  1. Mak Chee Kin(Bebas/IND)
  2. Leng Chau Yen(PH-DAP)
  3. Lee Kah Sean(BN-MCA)
  4. Clarice Chan Ming Wang(PN-Gerakan)
    (2018: Tey Kok Kiew: PH-DAP: Maj: 11,313)

N23: TELOK MAS: MELAKA: 20,712

  1. Datuk Mohd Rafiq Naizamohideen(PN-Bersatu)
  2. Muhammad Ariff Adly Mohammad(Bebas/IND)
  3. Datuk Ashraf Mukhlis Minghat(PH-Amanah)
  4. Datuk Abdul Razak Abdul Rahman(BN-UMNO)
    (2018: Datuk Noor Effandi Ahmad: PH-Bersatu: Maj: 1,288)
    (2021: Menjadi Bebas/Became IND)

N24: BEMBAN: MELAKA: 18,573

  1. Dr Mohd Yadzil Yaakub(PN-Bersatu)
  2. Azmi Kamis(Bebas/IND)
  3. Ng Choon Koon(Bebas/IND)
  4. Tey Kok Kiew(PH-DAP)
  5. Datuk Koh Chin Han(BN-MCA)
    (2018: Datuk Dr Wong Fort Pin: PH-DAP: Maj: 1,345)

N25: RIM: MELAKA: 13,672

  1. Azalina Abdul Rahman(PN-Bersatu)
  2. B. Prasanth Kumar(PH-PKR)
  3. Datuk Khaidhirah Abu Zahar(BN-UMNO)
    (2018: Datuk Ghazale Muhamad: BN-UMNO: Maj: 536)

N26: SERKAM: MELAKA: 15,977

  1. Norazlanshah Hazali(Bebas/IND)
  2. Ahmad Bilal Rahudin(PN – PAS)
  3. Muhammad Khomeini Kamal(PH – Amanah)
  4. Datuk Zaidi Attan(BN – UMNO)
    (2018: Datuk Zaidi Attan: BN-UMNO: Maj: 2,737)

N27: MERLIMAU: MELAKA: 14,014

  1. Azrin Ab Majid(PH-Amanah)
  2. Dr Muhamad Akmal Saleh(BN-UMNO)
  3. Abd Alim Shapie(PN-PAS)
    (2018: Datuk Roslan Ahmad: BN-UMNO: Maj: 130)

N28: SUNGAI RAMBAI: MELAKA: 11,837

  1. Muhammad Jefri Safry(PN-Bersatu)
  2. Farzana Hayani Mohd Nasir(PH-PKR)
  3. Nazatul Asyraf Md Dom(Putra)
  4. Siti Faizah Abdul Azis(BN-UMNO)
    (2018: Datuk Hasan Abd Rahman: BN-UMNO: Maj: 1,669)

Sumber : Berita Harian

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Sharing is caring!

Add a Comment

Your email address will not be published.

CommentLuv badge
Protected by WP Anti Spam